8 Comments

 1. 1

  مهدی

  با تشکر از همت و تلاش و زحمت شما. آیا شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است؟

 2. 2

  dehbashi

  شرکت در تمام برنامه هایی که روی وب سایت بخارا و یا در فیس بوک و نیز کانال تلگرام آن اطلاع رسانی می شود برای همه آزاد است.

 3. 3

  احمدعلی سرحدی

  هرگاه مطلع می شدم که یکی از شبهای بخارا را به علت بی خبری از دست داده ام ،سالی از عمر خود را تباه شده می دیدم . برای اولین بار است که در اینجا به قول ضیاء نخشبی پیش از وقت مطلع می شوم و تا روز یکشنبه امید است انفاس قدسی استاد ایرج افشار و استاد کریم اصفهانیان مرا زنده بدارد تا توفیق شرکت در آن مجلس را یار بینم و در آنجا بر شانه ستبر برادر فرهیخته و صبور و پرتلاش و کمال گرایم علی آقا دهباشی بوسه بزنم و به او خسته نباشید گویم و سیمای دلنشین سایر نادره کاران از جمله استاد کدکنی را بر شاه نشین دیده نشانم و جناب میلاد عظیمی را که مصداق این بیت مولانا ،ای بسا موی سیاه و دل چو پیر می دانمش ببینم و به او هم خدا قوتی بگویم که یکی از رهروان راستین راه خاندان افشاریان !
  است .

 4. 4

  مهدی

  ممنون اقای دهباشی

 5. 5

  مهران ش

  در این برنامه فرهنگی دیدن این که جنابان محقق داماد و شفیعی کدکنی بی‌توجه به سخنرانان مدام مشغول صحبت خصوصی بودند جلوه بسیار ناپسندی داشت، مخصوصا این که دوربین هم این بی‌توجهی ایشان را نمایش می‌داد. امیدوارم منتشر کنید تا شاید بخوانند.

 6. 6

  اسد مشرف زاده

  باسلام و سپاس ازجناب دهباشی گرامی که همه توان شان درمعرفی فرهیختگان این سرزمین است ومجله بخارا هم وابسته به وجود ایشان .من ازسالها قبل همه این مراسم ها رادر وب و صفحه ام پوشش میدهم ودراینجا بخشی ار سخن دکتر میلاد عظیمی رامی آورم….شاید برای علی دهباشی و خوانندگان بخارای شریف جالب باشد که بدانند اصفهانیان نامه کوتاهی به من نشان داد ، که در آن ایرج افشار به او نوشته بود : « همواره کار مجله بخارا را در اولویت قرار دهد چون بنیاد موقوفات رسانه ای بهتر از بخارا برای کارهای خود نخواهد یافت». اصابت و استواری نظر آن مرد حکیم و دوراندیش اکنون چون آفتاب روشن است و بحمدالله نام بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و کانون زبان فارسی از رهگذر شبهای بخارا و جلسات کتابفروشی آینده مستمراً در صدر اخبار فرهنگی قرار دارد…….و این همه حاصل تلاش جناب دهباشی است

 7. 7

  علی ربیعی(ع-بهار)

  با تشکر بی دریغ از تلاش عظیم شما در این عرصه خطیر که ادبیات و فرهنگ ایران زمین است ….ودیگر اینکه

  علاقه مند به یاریگری شما در اندازه مقدوراتی که قطره ای هم نیست در این دریای بخارا

 8. 8

  سیامک اصفهانیان

  سلام
  هر چند که به قول آقای عظیمی عزیز که بارها با جملات زیبایش آن شب, اشکمان را در آورد، عموی بزرگوارم هیچگاه اهل تظاهر نبود که به دنبال شب و روزی باشد و یا عرض اندامی برای بزرگ کردن نامش (که بزرگ بود) و به قول آقای دهباشی همیشه کنار یک ستون در آخر سالن مینشست ، بی صدا می آمد ، آ رام می رفت اما دلم می خواست با شما می گفتم کریم اصفهانیان که بود ،چه دردی در سینه داشت ، دلم می خواست برایتان از شعر هایش می خواندم برایتان می خواندم از درد و دل های شبانه اش ، به جای اینکه از هندوانه گفتند و چند بار گفتند از کجا آمده و کجا تحصیل کرده.
  به ما گفتند مجلس سنگین است ، زمان کوتاه !!!شاید عمویم دلش نمی خواست کسی بداند که او واقعا که بود.
  شاید حق مطلب درست ادا نشد در شبی که متعلق به او بود اما ممنونم که نامش را با شبی زنده کردید

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2016 Developed By Nasour Naghipour