شب میراث خوشنویسی

به مناسبت انتشار کتاب «مرقع سپاهان» (مجموعه خوشنویسی از قرن سوم هجری تا دوران معاصر)، گردآوری دکتر یدالله آقابابایی، هفتصد و دهمین شب از شب‌های بخارا  به معرفی و رونمایی از این کتاب اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعد از ظهر یکشنبه بیست و هشتم آبان‌ماه ۱۴۰۲ با سخنرانی دکتر یدالله آقابابایی، دکتر حمیدرضا قلیچ‌خانی، دکتر شهاب شهیدانی، زهرا آقابابایی، مسعود کازری و علی دهباشی در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

دکتر آقابابایی (متولد ۱۳۲۴ – اصفهان) در سال ۱۳۴۶ وارد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۹ از این دانشگاه مدرک دکتری دریافت کرد. در کنار کار حرفه‌ای به جمع‌آوری آثار هنری به ویژه گزیده‌ای از میراث خوشنویسی همت گمارد و این مجموعه حاصل چهل سال شور و اشتیاق او به هنر این سرزمین است.
تدوین کتاب با مقدمه‌های مفصل درباره تاریخچه خوشنویسی، معرفی آثار و تغییرات دوره‌ای در سیر خوشنویسی ایرانی به سر‌انجام رسیده است. کتاب «مرقع سپاهان» به دو زبان فارسی و انگلیسی به همراه ضمیمه آن (شرحی بر مرقع سپاهان) را انتشارات کتاب خورشید با همکاری کتابسرای میردشتی منتشر کرده‌اند.

شب میراث خوشنویسی در ساعت پنج بعد از ظهر یکشنبه بیست و هشتم آبان‌ماه ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی: خیابان نجات‌اللهی (ویلا)، چهارراه ورشو، تالار فردوسی برگزار می‌شود.