شب علی اصغر لطیفی

ششصد و هشتاد و یکمین شب از شب‌های بخارا به تجلیل و یادکرد بیش از نیم قرن خدمات زنده‌یاد علی‌اصغر لطیفی به قلم و اهالی قلم اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر یکشنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

زنده‌یاد لطیفی در خاطره جمعی همه کسانی که به نوعی با قلم، به‌ویژه قلم‌خودنویس، سروکار دارند،‌ نامی آشناست. او در بسیاری از نوجوانان و جوانان شوق نوشتن را برانگیخت. کسانی که نخستین قلم‌خودنویس‌های خود را از دست علی‌اصغر لطیفی دریافت کرده‌اند،‌ امروز از نویسندگان، شاعران، پزشکان و مهندسان کشور ما هستند.
سلوک و رفتار او چنان بود که شما از نخستین دیدار با وی، مشتری پروپاقرص فروشگاه قلم او می‌شدید. و این روزها که او نیست در شبکه‌های مجازی، از این سو و آن سوی دنیا،‌ خاطراتی از حسن خلق او و اعتماد او نسبت به دوستداران قلم بیان می‌شود.

در شب علی‌اصغر لطیفی، پیام تصویری از دکتر فربد فدایی و پرویز پرستویی، که به علت سفر از قبل تعیین‌شده موفق به حضور در جلسه نشدند، پخش خواهد شد. همچنین آقایان: سیمون آیوازیان، مهندس هوشنگ مهراردلان، مهدی قائمی، کمال گلستانی، علی شمس، مازیار ناظمی، خدایار قاقانی، احمد محیط طباطبایی و علی دهباشی درباره قلم و نقش لطیفی در ارتقاء علاقه‌مندان به نوشتن و قلم، سخنرانی خواهند کرد.

این نشست در ساعت پنج بعد‌از‌ظهر یکشنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات‌اللهی (ویلا)، چهار‌راه ورشو، سالن فردوسی برگزار می‌شود.