عصر دوشنبه های مجله بخارا

به مناسبت انتشار کتاب «فرمان قتل: قتل‌های سیاسی در روسیۀ امروز»، نوشته ایمی نایت، ترجمه زینب کاظم‌خواه که نشر پارسه منتشر کرده است، چهاردهمین عصر دوشنبه مجله بخارا به نقد و بررسی این کتاب اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر دوشنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۲ با حضور: سرگه بارسقیان، حهانگیر کرمی، زینب کاظم‌خواه و علی دهباشی در موسسه فرهنگی هنری ققنوس (راوی دوران) برگزار می‌شود.

کتاب «فرمان قتل» ما را به پشت صحنه پر از جرم و جنایت سیاست در روسیه می‌برد و پرده از راز  قتل‌هایی برمی‌دارد که طراحی‌شده از جانب حکومت بوده‌اند. این کتاب روایتی از شیوه‌های حذف و سرکوب و وحشت‌آفرینیِ یک حکومت استبدادی مدرن است و گره از رازها و معماهای جنایت‌هایی واقعی در دنیای سیاست را می‌گشاید. نایت در کتاب «فرمان قتل» از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و سیاستمداران دموکراسی‌خواهِ منتقد که معتقد است به فرمان کرملین و با توطئه دستگاه امنیتی به قتل رسیده‌اند، و نیز از قتل‌های دیگری که آن‌ها را مرتبط با کرملین می‌داند می‌نویسد. در این اثر تاریخچه‌ای از همدستی جنایت و سیاست در روسیه و جنایت‌های سیاسی در این کشور را از گذشته دور در تاریخ روسیه، دوران تزارها تا کمونیسم، می‌خوانیم.
کتاب «فرمان قتل» از پیشگفتار، سیزده فصل و یک مؤخره تشکیل شده است.

این نشست در ساعت پنج بعدازظهر دوشنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۲ در موسسه فرهنگی و هنری ققنوس (راوی دوران) به نشانی: خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، کوچه شفیعی، پلاک یک برگزار می‌شود.