شب بهروز هادی زنوز

ششصد و هشتادمین شب از شب‌های بخارا به بزرگداشت دکتر بهروز هادی زنوز اختصاص یافته است. این نشست در ساعت پنج بعدازظهر یکشنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۲ در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

بهروز هادی زنوز در شهریور ۱۳۲۴ در روستای شمشک در لواسانت به دنیا آمد. تا ده سالگی در مناطق معدنی استان مازندران درس خواند و در یازده سالگی به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد. او از آن زمان تا دوره بازنشستگی در تهران اقامت داشته است.
زنوز تحصیلات دانشگاهی خود را به ترتیب در دانشگاه تهران و دانشگاه ابوریحان بیرونی گذرانده است. در دوره کاری خود زنوز برای ۴ سال همکار ایرانی کارشناسان سازمان ملل بود و برای یکسال به عنوان کارشناس سازمان ملل در کشور موریس به کار اشتغال داشت. او در سال ۱۳۵۶ به دانشگاه منتقل شد و بخش عمده کار دانشگاهی خود را در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گذرانید. زنوز در سال ۱۳۸۷ با مرتبه علمی دانشیاری از آن دانشگاه بازنشسته شد.
زنوز در دوره کاری خود دروس اقتصاد کلان و اقتصاد شهری و منطقه‌ای را برای دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس نمود و دروس اقتصاد صنعتی، ارزیابی اقتصادی طرح‌ها و اقتصاد ایران را در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس کرد.
در دوره زمانی (۱۴۰۲ – ۱۳۵۵) از دکتر هادی بهروز زنوز ۱۶ جلد کتاب به زبان فارسی، ۵ مقاله به زبان انگلیسی در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی و ۱۹ مقاله در نشریات علمی ـ پژوهشی داخلی به چاپ رسیده است. او در دوران خدمت خود مدیریت علمی ۷ طرح بزرگ پژوهشی را بر عهده داشته و گزارشات کارشناسی متعددی برای مراکز تحقیقاتی کشور و وزارتخانه‌ها و اتاق بازرگانی تهیه کرده است.
در این نشست فیروز توفیق، حسین عبده تبریزی، محمد ستاری‌فر، زهرا کریمی، حجت‌الله میرزایی، احمد میدری، محمد قاسمی، محمود ختایی و علی دهباشی به بررسی زندگی و آثار بهروز هادی زنوز خواهند پرداخت.

این نشست در ساعت پنج بعد‌از‌ظهر یکشنبه چهارم تیرماه ۱۴۰۲ در خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات‌اللهی (ویلا)، چهار‌راه ورشو، سالن فردوسی برگزار می‌شود.