دیدار و گفتگو با مهرداد اسکویی

 

یکصد و نود سومین نشست از سلسله جلسات صبح پنجشنبه‌های بخارا با همکاری و در محل کتابفروشی فرهنگان قریب در ساعت نه و نیم صبح پنجشنبه چهاردهم مرداد ۱۴۰۰ به بررسی زندگی و آثار مهرداد اسکویی اختصاص یافته است. این نشست با حضور احمد الستی، کیانوش معتقدی و محمد غفوری و علی دهباشی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
مهرداد اسکویی (متولد ۱۳۴۸، تهران) مستندساز، تهیه‌کننده، پژوهشگر و عکاس ایرانی و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما است. وی در سال ۱۳۹۹ نشان درجه یک هنری در رشته کارگردانی فیلم مستند با تصویب و تأیید شورای ارزشیابی هنرمندان کشور، را دریافت کرد.
«سایه‌های بی‌خورشید»، «رویاهای دم صبح»، آخرین روزهای زمستان، «روزهای‌ بی‌تقویم»، «دماغ به سبک ایرانی»، «از پس برقع»، «خانه مادری‌ام مرداب»، «مریم جزیره هنگام» از جمله آثار شاخص اوست. اسکویی تا کنون در بیش از صد و شصت جشنواره ملی و بین‌المللی عضو گروه داوری بوده است. مهرداد اسکویی در مرکز میراث تصویری تاکنون کتاب‌هایی را با ناشران مختلف به انتشار رسانده است. او و همکارانش در این مرکز هفت کتاب جدید در زمینه میراث تصویری و عکس و کارت‌پستال‌های تاریخی آماده انتشار دارد.
این جلسه به صورت مجازی در نشانی‌های زیر پخش می‌شود:
Instagram.com/bukharamag
Instagram.com/farhangan.ketab
telegram.me/bukharamag
apart.com/bukharamag