شب زنده یاد مجتبی کاشانی

به منظور بزرگداشت از خدمات ارزشمند و فراموش ناشدنی زنده یاد کاشانی در ساعت پنج بعداز ظهر دوشنبه دهم دی ۱۳۹۷ در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی مراسمی بر پا می گردد که استادان و دانشجویان و علاقمندان ان زنده یاد شرکت دارند .
مجتبی کاشانی در سال 1327 در خانواده ای متوسط در مشهد به دنیا آمد. او در دوران کودکی قبل از دبستان به شیوه مکتب خوانی قرآن را آموخت. در دوران تحصیل مقبول همه همکلاسی ها و معلمان خود بود. دوره دبستان و دبیرستان را در مشهد سپری کرد و در رشته ریاضی دیپلم گرفت. پس از اخذ دیپلم جهت ادامه تحصیل در رشته اقتصاد وارد دانشگاه شیراز شد و در سال 1356 فوق لیسانس خود را از مرکز مطالعات مدیریت وابسته به دانشگاه هاروارد دریافت نمود و در سالهای 1365 و 1367 و 1369 به ترتیب دوره های مدیریت صنعتی، مهندسی صنایع و کنترل کیفیت فراگیر ( TQC ) را در ژاپن گذراند. حس نوع دوستی و عدالت خواهی از خصیصه های بارز او بود، این تقریبا در تمام آثار و اشعارش مشهود است.
کاشانی درسال 1354 ازدواج کرد که حاصل آن سه دختر است.
او در سال های 57 تا 59 عضو شورای شعر و موسیقی صدا و سیما بوده است که از این میان می توان به شعر ” دلیرانه “که توسط آقای شهرام ناظری خوانده شده است اشاره کرد.
کاشانی علاوه بر شعر صاحب مقالات ارزنده است که می توان به مقالات پرواز دسته جمعی، مدیران فیلسوف و سازمان های موفق، فرهنگ آراستگی در محیط کار صنعتی، خانه تکانی صنعتی و …. اشاره کرد. تاکنون 7 کتاب با نام های « از خواف تا ابیانه» ، « باران عشق»، « به آیندگان»، «روزنه»، « پل »، « عشق بازی به همین آسانی ست»، «خویش را باور کن» از کاشانی منتشر شده است.
از فعالیت های مجتبی کاشانی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1- بنیانگذار و مدیر اجرایی جامعه یاوری فرهنگی
2- عضو شورای شعر و موسیقی سال های اول انقلاب و سراینده حدود چهل سرود در سال های اول انقلاب که بعضی از آنها همچون « بابا خون داد » و « ای برادر » و « همشاگردی سلام » بسیار معروفند.
3- مشاور فرهنگی آموزش و پرورش در جنوب خراسان و آموزش و پرورش استثنایی در خراسان
4- مشاور فرهنگی و ادبی شرکت ملی گاز و آتش نشانی در تهیه سریال های آموزشی ایمنی
5- عضو هیات مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق کودکان در ایران
6- پانزده سال سابقه و تجربه مدیریت اجرایی در زمینه های مختلف در واحدهای صنعتی بزرگ
7- برگزاری اولین سمینار ( TQC ) درایران
8- مشاور مدیریت عمومی روابط انسانی مدیریت کیفیت و مدیریت مشارکتی و آموزشی در سازمان های ملی صنایع ایران، سازمان مدیریت صنعتی، شرکت ایران ارقام، شرکت پارس تابلو، زامیاد، ایران خودرو، آذر آب،کیوان، سایپا، صا ایران.
9- مشاور و مجری طرح سیستم آراستگی شرکت ایران تایر، آذر آب، مهندسی پتروشیمی، ایران ارقام، زامیاد، ایران خودرو، سایپا و پارسا.
10- برگزاری بیش از دویست و شصت سمینار در زمینه کیفیت، مدیریت مشارکتی و روابط انسانی.

او سرانجام در شب 83/09/23 آرام گرفت و در خانه ابدی اش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد. روحش شاد و یادش گرامی
در شب مجتبی کاشانی ؛ هنرمندانی چون استادعثمان محمدپرست، استاد یداله کابلی، استاد امیراحمدفلسفی، خانم الهه خاتمی و ….. حضورخواهند داشت. در این شب دونماهنگ به نام های “مدرسه عشق ” و “عشق بازی به همین آسانی “پخش و برنامه موسیقی نواحی شرق خراسان و نیز آواز توسط آقای حسین عرب زاده اجرا خواهد شد.
👈خانه اندیشمندان علوم انسانی، خیابان استاد نجات الهی، نبش خیابان ورشو، تالار فردوسی. دوشنبه دهم دی ماه .ساعت پنج بعد از ظهر.