دیدار و گفتگو باحسن فتحی

 

یکصد وسی و چهارمین نشست از سلسله جلسات صبح پنجشنبه های بخارا اختصاص یافته است به دیدار و گفتگو با حسن فتحی کارگردان سینمای معاصر ایران ، که نه صبح روز پنجشنبه ۲۲ اذر ۱۳۷۹در خانه گفتمان شهر برگزار می شود.
حسن فتحی از سال ۱۳۸۳ّبا ساخت فیلم سینمایی ” ازدواج به سبک ایرانی ” به جمع کارگردان سینمای ایران پیوست .او یکی از کارگردان‌های مهم در عرصه سریال سازی در دو دهه گذشته به شمار می‌آید و با علاقه وافری که به فرهنگ معاصرمردم ایران نشان داده‌است موفق شده سریال‌های پر مخاطب را در سبک و سیاق متفاوت کارگردانی کند. کاراکترهای داستان های فیلم هایش همدلی قابل قبولی با مخاطبین نشان داده است. شاخصه مهم آثار تلویزیونی او دیالوگ‌های خاص با ضرب اهنگ مناسب و استفاده به جا از آنها در بستر فیلم نامه‌ای قابل قبول و در بسیاری از لحظات ساختارشکن و نوع اوری داشته است. همین امر در بررسی کلیت آثار او برگ برنده سریالهای پر مخاطب کارنامه هنری اوست. شناخت خوب او از جامعه معاصر و آشنایی او با موضوعات مورد پسند متناسب با فرهنگ بومی تماشاگر ایرانی آثار او را در رده بهترین مجموعه‌های تلویزیون در دو دهه گذشته قرار داده‌است.
حسن فتحی معمولاً از یک خواننده برای اجرای موسیقی‌های میانی و پایانی مجموعه‌های تلویزیونی اش استفاده می‌کند.
او با خواننده‌های سرشناسی همچون احسان خواجه امیری، محسن چاوشی، علیرضا قربانی و محمد اصفهانی همکاری داشته‌است.
مجموعه‌های تلویزیونی” پهلوانان نمی‌میرند” ،” شب دهم” ، ” میوه ممنوعه” ،” مدار صفر درجه” ، ” زمانه ” و ر”شهرزاد ” از آثار ماندگار حسن فتحی در عرصه فیلم‌سازی تلویزیونی است.
خانه گفتمان شهر . میدان فلسطین . خیابان طالقانی .ضلع جنوبی. پلاک ۵۱۴.