17 Comments

 1. 1

  سالار عبدالمحمّدیان

  آقای دهباشی عزیز،

  نیاز به گفتن نیست که چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی . . .

  کاش می شد که سخنان استاد موحّد هم به ترتیبی که خودشان بنویسند یا از گفته هایشان پیاده بشود . . . گفته آید. اگر نه اینجا، در شماره ی آتی. با سیزده نامه ای که سخن از ایشان می رفت . . .

  من که نامه ها را نخوانده ام، امّا از آنجا می دانم ارزشمند است که در یک کتاب کوچک مصاحبه که نشر فرزان از زریاب چاپ کرده بود . . . در چند گفت و گو ی مختصر چندان معانی ژرفی بود که خبر می داد از این که دکتر تفضّلی در سوگش گفت:
  ما چه دانیم که از ما چه سعادت بگذشت‏ وان تصوّر نه به اندازهء این سینهء ماست

  تاریخ گرایان همواره مشحون و پربارند و نامه ها و مصاحبات و هر تکّه پاره از زندگیشان قدر و قیمت دارد.

  درود به شما با این حسن گزینش و به جایی توجّه،
  س. ع

 2. 2

  علی

  اقای دهباشی سلام. همیشه غبطه خورده ام به اینکه شبهای بخارا فرصتهای گرانقدریست که بخاطر دوری راه و نیز عدم اطلاع به موقع ما شهرستانیها از دست داده ایم . کاش شبی را هم در مشهد برگزار کنید

 3. 3

  اسد مشرف زاده

  بادرود بر جناب دهباشی یزیز که ادای دین ملت ایران را عمده دار گردیده اید ونام جاودانه اورا باز برزبان هاآوردهاید متن کامل آنرا در وب وپیوند آنرا در صفحه ام آورده ام ولی باز هم نتوانستم بگذرم امروز در صفحه ام بازهم نوششتم …..بااین عنوان. زریاب کیست وادامه آن ….دیشب متن کامل بزرگداشت اوراکه ازسوی مجله بخارا به همث جناب علی دهباشی برگزار گردیدبادریغ و ترچشمی منتشر کردم،دلم نیامد بهمین بسنده کنم ،البته قبلا در چند پیوند بامعرفی اوادای وظیفه کردم و لی ……. پایدار باشید جناب دهباشی وسرفراز جناب شفیعی کدکنی که نامه ۱۹ سال قبل هنوز تازه وتازه است وموجب شرمساری بسیاری-

 4. 4

  سید مهدی رفیع پور

  من خیلی به دکترزریاب خوئی ارادت داشته ودارم
  خیلی کار بزرگ و مهمی می کنید که این مفاخر را به نسل جوان این کشور معرفی می کنید.

 5. 5

  شجاعی

  با یکی از دانشجویانم که دستی بر قلم دارد، آمده بودم. هم خودم بسیار سود بردم و دانستم و هم بسیار لذت بردم از این که آنچه در آن شب گفته و نشان داده شد، دانشجوی جوانم را بسیار به اندیشه برد.

 6. 6

  علی محمد آقامحمدی

  سلام آقای دهباشی،
  تندرست و شیرین کام باشید که بخارای تان در آن سر دنیا کام مرا شیرین می کند. از دریچه بخاراست که به ایران و کوشش های فرهنگی آن می توان نگرست و آگاه شد . امید وارم شب های بخارا به هزارو یک شب برسد که هرشب در آرزوی شب آینده هستم تا با یکی دیگر از مفاخر ادب ایران آشنا شوم .
  پاینده باشید.
  ارادتمند
  علی محمد آقامحمدی

 7. 7

  رضایی

  ای کاش بزرگانی که هم اکنون در جمع ما هستند و از میان ما نرفته اند را قدر بدانیم و از علمشان بطور شایسته و در خورشان استفاده کنیم
  حال که زنده اند برایشان بزرگداشت بگیریم.
  تا الان در مورد این بزرگ مرد چیزی نمیدانستم ولی الان حسرت میخورم که ای کاش میشناختمش و از وجود نازنین ایشان استفاده میکردم
  ممنون از سایت خوبتون

 8. 8

  دريابيگي

  با سلام و تشکر بسیار استفاده کردم .موفق وموید باشید دریابیگی

 9. 9

  سوریه کبیری

  با سلامی گرم از تورنتوی سرد خدمت دست اندرکاران نشریه وزین بخارا

  نام من سوریه کبیری است. ۱۵ سالی می شود، که در کانادا زندگی می کنم. ۳۳ سالی هم هست، که شغلم روزنامه نگاری و خبرنگاری می باشد. نمی دانم از کجا و چگونه این شانس را پیدا کرده ام، که در لیست گیرندگان ایمیل های شما قرار بگیرم.

  امکان دارد خانم دکتر آموزگار و آقای دکتر باستانی پاریزی مرا به خاطر بیاورند. چراکه در هنگام همکاری با نشریه نشنال جئوگرافیک جهت تهیه گزارش اجتماعی در باره ایران، خدمت این دو استاد رسیدیم. گزارش مورد اشاره در نشریه جولای/ ژوئیه ۱۹۹۹ به عنوان مقاله اصلی به چاپ رسید.

  من دارم از دهم فروردین ماه به ایران سفر می کنم، و سفرم تا نهم اردیبهشت ماه ادامه دارد. آیا در این برهه نشریه شما از اینگونه مراسم و رخدادها برگزار می کند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ این پرسش، مایلم با اجازه شما از آن گزارشی برای نشریه چاپ تورنتو تهیه کنم.

  در ضمن در صورت امکان شماره تلفنی در اختیار بنده قرار بدهید، که بتوانم در خلال مدت اقامت در ایران با شما تماس داشته باشم. لطفا مرا از دریافت این ایمیل آگاه کنید.

  با تشکر و احترام
  سوریه کبیری
  Souryeh Kabiri
  شماره تلفن: ۱۳۰۵-۲۵۰-۴۱۶-۰۰۱

 10. 10

  حبیب رضایی

  لطفن بفرمایید چگونه میتوان از زمان بندی این برنامه ها مطلع شد.
  سپاسگذارم
  habibrezaei57@yahoo.com
  ۰۹۱۲۷۴۹۶۱۲۳
  ۰۲۱۷۷۵۰۰۹۱۷

 11. 11

  حسين افروغ (اشراقي)

  چقدر نا جوانمردانه گذاشت زمان را در کشورمان ، نظاره می کنیم.
  دوست ، رفیق و همراه والد عزیزم (مرحوم آیه الله حاج شیخ جعفر اشراقی) مرحوم زریاب دار فانی را وداع گفت بطوریکه اشراقی با این دنیا وداع کرد. از اینکه پس از فوت یادی از عزیزان میگردد موجب امتنان می گردد ، لکن گله از بانیان حکومتی فرهنگی کشور است که قدر سرمایه های خدوم این مرز و بوم را کمتر ارج مینهند.
  نامه های مرحوم زریاب به پدرم را در کتابی با نام یک قطره دریا تقدیم به تاریخ پژوهان نموده ام.
  روحشان شاد

 12. Pingback: ادای دِینی به عباس زریاب خویی | گاهنگ

 13. Pingback: عطف » بی حسی!

 14. Pingback: بي حسي! - صدای کتابدار

 15. 12

  Hossain naheedy

  He was truly a human being, kind, patient and a good adviser. as a second cousin, I can say he was a mentor for many of us in our family circle to pursue higher education and acheivements

 16. Pingback: دریغا زریاب و دریغا فرهنگ ایرانی! | کانون وکلای دادگستری گلستان

 17. Pingback: بی حسی - به رنگ آينه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2016 Developed By Nasour Naghipour