18 Comments

 1. 1

  mohammad

  سلام
  سپاس و تبریک به مناسبت برگزاری این مراسم
  ای کاش اطلاع رسانی قبلی بهتر بود. من منتظر چنین مراسمی بودم تا شرکت کنم. حیف
  اگر امکان تهیه فیلم مراسم هست ممنون میشم.

 2. 2

  اسد مشرف زاده

  بادرود وسپاس بر جناب دهباشیعزیز،به خاطر بزرگداشت بنیانگزار واقعی موسسه انتشاراتی امیر کبیر به حکم وظیفه آنرا در وب خودم منتشر وپیوند آنرا در فیس بوکم قرار داده ام باسپاس

 3. 3

  رضا یکرنگیان

  دوست عزیز و سختکوش من آقای علی دهباشی یک تنه دارد باری را که هرکدام از عاشقان فرهنگ و ادب و هنر ایران باید حمل کنند ؛ بردوش می کشد . خوب است یادی از « نواب صفا » کنم . شبی در محضرش شرف حضور داشتم . صحبت از اوضاع حاکم بر فرهنگ ایران شد که اگر حافظ یا مولوی یا فردوسی و چند شاعر دیگر حضور داشتند به جرم اباحه گری و تشویش اذهان عمومی در زندان بودند . آقای نواب صفا فرمودند :« چرا راه دور می روید ، علی دهباشی خودمان در هر کشوری غیر از ایران بود ، روی سرشان می گذاشتند . کدام آدم عاقلی پول نزول می کند که نشریه اش _ آن هم نشریه ای به این پرباری که سراسر آن شور و شوق عشق به ایران است _ را چاپ کند . « کلک » و « بخارا » سکوی پرواز خیلی ها بود ولی در آن شب اثری از آثارشان ندیدم . نکته جالب اینکه حضور ناشران در مجموع کمی کمت یا بیشتر از انگشتان دودست بود . با وجودی که از روز اول در جریان ساخت این فیلم بودم ، چند انتقاد هم به آن دارم . امید وارم در جلسۀ بعدی نمایش این فیلم آنها را عنوان کنم . مهرداد شیخان با این فیلم نشان داد که می توان به آیندۀ روشن او دل یست چون آقای عبدالرحیم جعفری بنیانگذار انتشارات امیر کبیر کم کسی نیستند که بتوان از ایشان خیلی سهل و ساده یک فیلم مستند ساخت . واقعاً دل و جرئت می خواهد .

 4. 4

  علی

  با سلام سال ۸۳ که کتاب در جستجوی صبح به شکل بسیار نفیسی توسط نشر روزبهان منتشر شد پیش خودم فکر کردم برای کسی که تمام هستی و نیستی خود را صرف نشر کتاب کرده حق همین بود که کتاب خاطراتش بگونه بسیار فاخری منتشر شود کتاب در جستجوی صبح مرا بیاد محمد زهرایی و نشر کارنامه انداخت که چه اثار گرانبهایی تقدیم دوستداران کتاب کرد. خدا بیامرزدش . جناب دهباشی عزیز یادم هست اقای جعفری قول داده بود جلد سوم کتاب ، مربوط به سالهای پس از انقلاب را نوشته و منتشر نماید . ای کاش با رفع موانع موجود کتب ارزشمندی چون جلد سوم کتاب در جستجوی صبح ، زوال کلنل ،و دیگر کتابهایی که در سالیان اخیر بدلایل واهی اجازه چاپ نگرفته اند ، چاپ و منتشر شوند. در پایان از شما بخاطر برگزاری شب عبدالرحیم جعفری تشکر میکنم. سلامت و تندرست باشید. تایبی

 5. 5

  مریم پاکدامن

  با عرض سلام و خداقوت خدمت عزیزان دست اندر کار برگزاری مراسم و بخصوص شخص آقای دهباشی

  این بار نیز علیرغم میل باطنی امکان حضور در مراسم پرشور شما را نیافتم . امید که روزی لیاقت حضور داشته باشم. اما از گزارش کامل و جامع این سایت استفاده کافی بردم.

  در پناه حق، بهشتی باشید

 6. 6

  علی محمد آقامحمدی

  خدای را شکر که کسی به نام علی دهباشی وجود دارد که در شبی ، زحمات مردی که حقی بزرگ به گردن ادبیات ما دارد ، قدر دانی کند. . دریغ از نبودن آقای جعفری در صحنهء نشر مان . تن جعفری درست و لبخش خندان باد. به او بگویید هستند بسیاری که با لب بسته قدردان تو و کارت بودند.
  با احترام
  علی محمد آقامحمدی .

 7. 7

  مريم تقديسي

  آقای دهباشی عزیز خسته نباشید
  من هم متاسفانه نتوانستم شرکت کنم ولی از دیدن گزارش خوشحال شدم و آن را خواندم و بهره کافی بردم. مطابق معمول با هیچ زبانی نمی‌توانم از زحمات و پشتکار و خوبی‌های شما در این راه تشکر کنم. فقط می‌توانم برای شما آرزوی سلامتی و تندرستی کنم. امیدوارم راه‌تان سال‌های سال ادامه یابد. .
  ارادتمند شما
  مریم تقدیسی

 8. 8

  غلامعلی مصدق

  دست حق همراه تمام خدمتگزاران راستین فرهنگ ایرانزمین. شاد باشید و دیر زیوید

 9. 9

  مهر

  سلام و درود
  مراسم شب آقای جعفری، بسیار خوب و با شکوه برگزار شد. افرادی مانند آقای جعفری خاص و جانشین‌ناپذیر هستند. امیدوارم که ایشان همیشه سلامت و سربلند باشند. آقای دهباشی واقعا دستتان درد نکند که تنها و یک تنه مراسم های بیاد ماندنی و دلنشین شب های بخارا را برگزار می کنید.
  با آرزوی سلامتی و شادکامی

 10. 10

  محمود یارمحمدلو

  سلام آقای دهباشی
  شب عبدالرحیم بسیار شب با شکوهی بود

 11. 11

  علی

  به آقای دهباشی و دیگر همکاران بخارا درود می فرستم و آرزوی سلامتی می کنم. پی گیر تلاش ها و زحمات شما هستم و قدردان این رنج ها می باشم. به امید روزهای بهتر

 12. 12

  عباس ياری

  این‌جانب، جدا برای سلامتی جناب دهباشی عزیز نگرانم. باید دید چگونه می‌توان فشار این بار سنگین را کاهش داد.
  اگر سروران گرامی که از نزدیک‌تر با ایشان ارتباط دارند، لطف کرده و نگرانی دوست‌داران‌شان را به اطلاع ایشان برسانند، بسیار سپاس‌گذار خواهیم شد. و یا دوستان راه‌کار‌های مورد نظر خود را اریه فرمایند.
  به‌ عنوان مثال به جای آنکه پیشنهاد دهیم: “بهترست شبی برای بزرگداشت آقای/خانم….. برگزار شود.” بگوییم: “همراه با پشنهاد برگزاری شبی به پاسداشت …..،این‌جانب آمادگی ……. را دارم.”

 13. 13

  mina

  یک دنیا درود و سپاس از استاد دهباشی به خاطر قبول این همه زحمت…..

  موفق باشید……در تمامی مراحل زندگی

 14. 14

  فتح اله جمشيدي

  بی گمان هیچ کس قادر به قدردانی از زحمات وفداکاریهای جناب
  دهباشی نخواهد بود،ایشان پیامبرگونه امید را دردل ما زنده نگه
  داشته اند،تاجوانان ایران زمین ببینند که هستند بزرگانی که همچنان
  ذوق مستی دارند وچراغ راه پویندگان ودوستاران فرهنگ وهـنر این سرزمینند.بدانید چشمان مابه دستان پراز پیله ی تان می نگرد.

 15. 15

  نوشین ناصری

  با سلام
  جناب آقای دهباشی
  براساس شب استاد عبدالرحیم جعفری و فیلم آقای شیخان که در مراسم پخش شد در جایی عنوان کردم هزینه سنگ آرامگاه(طراحی و نصب) صادق هدایت را آقای جعفری پذیرفته اند.شنوندگان از من سند خواستند.هرچند فیلم و راستگویی آقای جعفری برای همه فرهیختگان مطلع سند است اما به جوانترها نتوانستم تاریخچه مکتوبی در مرجعی معرفی کنم ،لطفا راهنمایی کنید.

 16. 16

  الهه تاجیک زاده

  درود و ارادت بسیار.
  خوشوقتم از آشنایی با شما و سایت ارزشمندتان جناب دهباشی گرامی.
  پاینده باشید و سبز.

 17. 17

  پرویز پناهی

  در گذشت انسان های خود ساخته و بزرگواری چون زنده یاد عبدالحیم جعفری به راستی ضایعه یی جبران ناپذیر است . بنابر این سخن از بیان احساس ناتوان است . تنها موردی که در این دم به یاد می آورم روسیاهی کسانی است که نه تنها رنج های اورا ارج ننهادند . بلکه تیشه برداشته کوشیدندپرویز تا بنای سر بلند کاخی را که وی افراشته بود ، ویران سازند. ولی تاریخ جز با رو سیاهی از ایشان یاد نخواهد کرد . ننگ برایشان باد .

 18. 18

  احمد نیشابوری

  درود و عرض خسته نباشید بر شما جناب دهباشی عزیز و همکاران گرامیتان.
  دوست دارم این شعر را که در رابطه با جناب جعفری می باشد، تقدیم شما و همکاران محترمتان کنم. با سپاس.
  روزگاری مژده ای بر پهنه ی ایّام رفت بر فراز آسمان جهل، این پیغام رفت
  انتشاراتی که بودش هم امیر و هم کبیر آمد و هر درد و رنج و محنت و آلام رفت
  روزها شد پاتوق اهل نوشتار و قلم «شهریاری» آمد و«افغانی»و«آرام» رفت
  «قاضی»و«بیرشک »و«شهباز»و« شفا»و«یونسی» پخته ها می آمدند و هر جوان خام رفت
  «جعفری»! اندیشه ات ناب و پر از نوآوری نام تو بر هر زبان و کار تو بر جام رفت
  نشر ایران رونق از دستان پر مهر تو شد گر چه پای خسته ات نامهربان در دام رفت
  کی بماند ماه روشن پشت ابر تیر گی بس حقیقت ماند و هر چه ریشه ی اوهام رفت
  هر شبی «در جستجوی صبح» بودی و ولی آفتاب زندگانی زودتر بر بام رفت
  «اوس تقی»! روحت قرین رحمت دادار باد زنده باشد هر کسی خوش خاطر و خوش نام رفت

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2016 Developed By Nasour Naghipour